Manufacturer No:LCMXO3D-9400HC-6SG72I
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array Lattice MachXO3D; 9400LUTs 2.5V/3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LCMXO3D |
| Number of Logic Elements: | 9400 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 1175 ALM |
| Embedded Memory: | 432 kbit |
| Number of I/Os: | 58 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 2.375 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-72 |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 73 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 432 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 400 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 1175 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V/3.3 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 168 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Unit Weight: | 0.434810 oz |
HOT
XC3SD1800A-4FGG676C
Brand:Xilinx

LIFCL-40-7MG289I
Brand:Lattice

XC7A200T-1FB484I
Brand:Xilinx

10AX027H4F34E3SG
Brand:Intel / Altera

XC3S1200E-4FGG320C
Brand:Xilinx

LIFCL-17-9MG121I
Brand:Lattice

LFE5UM5G-85F-8BG381I
Brand:Lattice

XC7S25-2CSGA225I
Brand:Xilinx

APA600-PQG208I
Brand:Microchip Technology

XC7S25-1FTGB196C
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






