Manufacturer No:LCMXO1200C-5TN144C
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array 1200 LUTS 113 I/O
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LCMXO1200C |
| Number of Logic Elements: | 1200 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 600 ALM |
| Embedded Memory: | 9.2 kbit |
| Number of I/Os: | 113 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-144 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 6.4 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 9.2 kbit |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 20 mm |
| Maximum Operating Frequency: | 600 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 150 LAB |
| Operating Supply Current: | 21 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V/2.5 V/3.3 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Total Memory: | 15.6 kbit |
| Width: | 20 mm |
| Unit Weight: | 0.046530 oz |
HOT
XC3S50-4TQG144C
Brand:Xilinx

LFE5U-85F-6BG381C
Brand:Lattice

LCMXO3D-9400HC-5SG72C
Brand:Lattice

LCMXO2-640HC-4SG48C
Brand:Lattice

LIFCL-40-7MG289I
Brand:Lattice

XC2S200-5FGG456C
Brand:Xilinx

10AX115H3F34E2LG
Brand:Intel / Altera

XC7A200T-1FB484I
Brand:Xilinx

10AX027H4F34I3SG
Brand:Intel / Altera

APA600-PQG208I
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






