Manufacturer No:SN74ACT2228DWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:FIFO
Description:FIFO 256 x 1 x 2 dual independent sync
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | FIFO |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 1 bit |
| Bus Direction: | Unidirectional |
| Memory Size: | 512 bit |
| Timing Type: | Synchronous |
| Organization: | 256 k x 1 x 2 |
| Number of Circuits: | 4 |
| Maximum Clock Frequency: | 22 MHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Current - Max: | 400 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Package / Case: | SOIC-24 |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 2.35 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | FIFO |
| Series: | SN74ACT2228 |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 7.52 mm |
| Unit Weight: | 0.022025 oz |
HOT
SN74V245-7PAG
Brand:Texas Instruments

72V293L7-5PFGI
Brand:Renesas Electronics

72T18105L5BBGI
Brand:Renesas Electronics

72V255LA15TFGI
Brand:Renesas Electronics

72V02L15JG
Brand:Renesas Electronics

72V235L15TFGI8
Brand:Renesas Electronics

SN74V3690-6PEU
Brand:Texas Instruments

72V205L15PFGI
Brand:Renesas Electronics

7206L15JG8
Brand:Renesas Electronics

SN74ALVC7804-40DL
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






