Manufacturer No:7202LA15SOGI
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:FIFO
Description:FIFO 1K X 9 CMOS PARALLEL FIF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | FIFO |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 9 bit |
| Bus Direction: | Bidirectional |
| Memory Size: | 9 kbit |
| Timing Type: | Asynchronous |
| Organization: | 1 k x 9 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Maximum Clock Frequency: | 40 MHz |
| Access Time: | 15 ns |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Current - Max: | 80 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Package / Case: | SOIC-28 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 2.62 mm |
| Length: | 17.9 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | FIFO |
| Series: | 7202L |
| other: | 26 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 8.4 mm |
| Part # Aliases: | IDT7202LA15SOGI 7202 |
| Unit Weight: | 0.078125 oz |
HOT
7206L25TPGI
Brand:Renesas Electronics

72235LB10TFG8
Brand:Renesas Electronics

72V255LA15TFGI
Brand:Renesas Electronics

72T36125L5BBG
Brand:Renesas Electronics

7285L15PAGI
Brand:Renesas Electronics

SN74V293-6PZA
Brand:Texas Instruments

SN74ALVC7804-25DL
Brand:Texas Instruments

72225LB10PFG8
Brand:Renesas Electronics

72V36110L7-5PFGI
Brand:Renesas Electronics

7204L12TPG
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






