Manufacturer No:CY15B104QSN-108SXI
Manufacturer:Infineon
Type:FRAM
Description:F-RAM 4Mb F-RAM 108 MHz QSPI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | F-RAM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Memory Size: | 4 Mbit |
| Interface Type: | Quad SPI |
| Organization: | 512 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | CY15B104 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 3.6 V |
| Product Type: | FRAM |
| other: | 470 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | Excelon |
| Unit Weight: | 0.102240 oz |
HOT
CY15V108QSN-108BKXI
Brand:Infineon Technologies

MB85RS256TYPNF-GS-BCERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

MB85RS1MTPNF-G-JNE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

MB85RS2MLYPNF-GS-AWE2
Brand:Fujitsu Semiconductor

MB85RS1MTPNF-G-JNERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

FM25L16B-DG
Brand:Infineon Technologies

MR45V256AMAZAAT-L
Brand:ROHM Semiconductor

FM24V05-G
Brand:Infineon Technologies

FM25VN10-G
Brand:Infineon Technologies

MB85RS2MTAPNF-G-BDERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






