Manufacturer No:CY15E016Q-SXET
Manufacturer:Infineon
Type:FRAM
Description:F-RAM F-RAM Memory Serial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | F-RAM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Memory Size: | 16 kbit |
| Interface Type: | SPI |
| Organization: | 2 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | CY15E016Q |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | FRAM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOTMB85RC64TAPNF-G-JNERE2
Brand:Fujitsu Semiconductor

CY15B104QI-20LPXC
Brand:Infineon Technologies

MB85RS2MTAPNF-G-BDERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

CY15B102Q-SXE
Brand:Infineon Technologies

CY15V104QSN-108LPXI
Brand:Infineon Technologies

FM25L16B-DG
Brand:Infineon Technologies
MB85RC256VPF-G-BCE1
Brand:Fujitsu Semiconductor
CY15V102QSN-108SXI
Brand:Infineon Technologies

FM25V20A-DGQ
Brand:Infineon Technologies

FM28V100-TGTR
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






