Manufacturer No:FM24V05-GTR
Manufacturer:Infineon
Type:FRAM
Description:F-RAM 512K (64KX8) 3.3V F-RAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | F-RAM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Size: | 512 kbit |
| Interface Type: | I2C |
| Organization: | 64 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | FM24V05-G |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.6 V |
| Product Type: | FRAM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.022889 oz |
HOT
FM28V100-TGTR
Brand:Infineon Technologies
CY15B102QN-50LHXI
Brand:Infineon Technologies

FM25640B-G
Brand:Infineon Technologies

MB85RS1MTPNF-G-JNERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

CY15B016Q-SXET
Brand:Infineon Technologies

CY15E064J-SXA
Brand:Infineon Technologies

FM25V20A-G
Brand:Infineon Technologies

FM25L16B-DG
Brand:Infineon Technologies

MB85RC256VPNF-G-JNERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor
CY15B102QSN-108SXI
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






