Manufacturer No:ADV3002BSTZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Equalizers
Description:Equalizers HDMI 4:1 w/EDID Replictor Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Equalizers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-80 |
| Product: | Cable Equalizers |
| Data Rate: | 2.25 Gb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Operating Supply Current: | 170 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | ADV3002 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | ADV3002-EVALZ |
| Height: | 1.4 mm |
| Input Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Length: | 14 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Drivers: | 1 |
| Number of Receivers: | 4 |
| Output Current: | 20 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 1.2 W |
| Product Type: | Equalizers |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Equalizers |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.022575 oz |
HOT
PTN3366BSMP
Brand:NXP Semiconductors

ISL59601IRZ-T7A
Brand:Renesas / Intersil
PI2DPT1021XEAEX
Brand:Diodes Incorporated

GS1574ACNE3
Brand:Semtech

SN65LVCP1412RLHT
Brand:Texas Instruments

GS9074ACNE3
Brand:Semtech

AD8192ACPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MAX3984UTE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

GS9074ACTE3
Brand:Semtech

DS38EP100SD/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






