Manufacturer No:SGX-BLD1
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Battery gases & Hydrogen early leakage detection sensor (H2)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Hydrogen (H) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 18 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 25 mA |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Part # Aliases: | BLD01 |
HOT
SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech
SLG47115V-DIP
Brand:Renesas / Dialog

PS4-VOC-10
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT45-AD1B-R2
Brand:Sensirion

PS4-HCHO-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech
SHT43-ADCB-R2
Brand:Sensirion

STC31-R3
Brand:Sensirion

VQ41TSB
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-HCHO-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4SO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






