Manufacturer No:SGX-4NO-250
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 4 series NO gas sensor - 250ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Nitric Oxide (NO) |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 1 A |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.504594 oz |
HOT
SHT40I-HD1B-R2
Brand:Sensirion

PID-10.6eV-10KB
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT40-BD1B-R2
Brand:Sensirion

APC1001J
Brand:ScioSense

APC1001U
Brand:ScioSense

SGX-7CL2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

IR31CE
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS4-H2-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

JAS769638AA
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT41-AD1F-R2
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






