Manufacturer No:EVSTDRIVEG60015
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools Demo board STDRIVEG600 600V half-bridge gate driver SGT120R65AL GaN HEMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Demonstration Boards |
| Type: | Gate Driver |
| Input Voltage: | 4.75 V to 6.5 V |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | STDRIVEG600 |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Dimensions: | 50 mm x 70 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
EV-RPG2-PNZ
Brand:Analog Devices

DC3230A
Brand:Analog Devices

EVK-R6001-00B
Brand:u-blox

QPA3908EVB-01
Brand:Qorvo
EVALHB2EDL803XG4BTOBO1
Brand:Infineon Technologies

TPS62873EVM-144
Brand:Texas Instruments

DC2888A-B
Brand:Analog Devices
TLV61070AEVM-095
Brand:Texas Instruments

S2GORADARBGT60LTR11TOBO1
Brand:Infineon Technologies

EVK-M9DR-0
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






