Manufacturer No:UCLAMP5011Z2CTKT
Manufacturer:Semtech
Type:ESD Suppressors
Description:ESD Suppressors / TVS Diodes 1-Line 5V 5pF 0.15 Ohms ESD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Semtech |
| Product Category: | ESD Suppressors / TVS Diodes |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | ESD Suppressors |
| Polarity: | Bidirectional |
| Working Voltage: | 5 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-2 |
| Breakdown Voltage: | 6.5 V |
| Clamping Voltage: | 12 V |
| Vesd - Voltage ESD Contact: | 15 kV |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap: | 15 kV |
| Cd - Diode Capacitance: | 5 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 2 A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Semtech |
| other: | 20000 |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Tradename: | MicroClamp |
HOT
PTVS36VP1UTP-QX
Brand:Nexperia

SMBJ28A
Brand:Vishay General Semiconductor

PESD3V3L1BSFYL
Brand:Nexperia

AQ24COME-02HTG
Brand:Littelfuse

T4F12AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

SC3530-01LTG
Brand:Littelfuse

T4F33AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

T6N27AHM3/I
Brand:Vishay

TP5.0SMDJ160A
Brand:Littelfuse

SMCJ33A
Brand:Vishay General Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






