Manufacturer No:PTVS20-015C-TH
Manufacturer:Bourns
Type:TVS Diodes
Description:ESD Suppressors / TVS Diodes 20KA high current bidirectional TVS diodes
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | ESD Suppressors / TVS Diodes |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Polarity: | Bidirectional |
| Working Voltage: | 15 V |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Termination Style: | Radial |
| Breakdown Voltage: | 19 V |
| Clamping Voltage: | 44 V |
| Cd - Diode Capacitance: | 0.0387 uF |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 20 kA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | PTVS20 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bourns |
| other: | 50 |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
HOTRCLAMP03354P.N
Brand:Semtech

T4F15AHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

T6N30AHM3/I
Brand:Vishay
RCLAMP3374N.TRT
Brand:Semtech

AQ24COME-02HTG
Brand:Littelfuse
UCLAMP3611ZVTFT
Brand:Semtech

SC3530-01LTG
Brand:Littelfuse
PESD2ETH100T-QR
Brand:Nexperia

T4F51AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

LTKAK2-170C-L
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






