Manufacturer No:DS2505+T&R
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:EPROM
Description:EPROM 16Kb Add-Only Memory
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | EPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-92-3 |
| Type: | OTP |
| Memory Size: | 16 kbit |
| Organization: | 16 k x 1 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Operating Supply Current: | 5 uA |
| Programming Voltage: | 11.5 V to 12 V |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | DS2505 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 6 V |
| Product Type: | EPROM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | DS2505 90-2505T+000 |
| Unit Weight: | 0.016000 oz |
HOTEA82038RM 915659
Brand:Intel

DS2502R+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BQ2026DBZR
Brand:Texas Instruments

AT27C4096-90JU-T
Brand:Microchip Technology

AT27LV256A-90JU-T
Brand:Microchip Technology

AT27C040-70JU
Brand:Microchip Technology

AT27BV256-70JU-T
Brand:Microchip Technology

DS2502+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
EA82037RM 915658
Brand:Intel

AT27C020-90JU-T
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






