Manufacturer No:SCR39XV-110-Y1R4A008JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.84 mH 11 A 4-Phase DCR=5.870 mohm AECQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCR-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Inductance: | 840 uH |
| Maximum DC Current: | 11 A |
| Maximum DC Resistance: | 5.87 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive Grade |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCR39Y008JH0 |
HOT
SCR39XV-400-Y2R0B003JH
Brand:KEMET

MMZ0603A471ET000
Brand:TDK

SCF39XV-110-Y1R4A008JH
Brand:KEMET

21179031
Brand:Laird Performance Materials

SCF56X-550-S2R2C006JH
Brand:KEMET

SCT39XV-230-Y2R2A005JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-S1R5A017JH
Brand:KEMET

3091009
Brand:Wurth Elektronik

SCR39XV-350-Z1R9B007JH
Brand:KEMET

RCM70CGI-471
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






