Manufacturer No:DS28E07P+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:EEPROM
Description:EEPROM 1-W EEPROM 1KB TSOC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOC-6 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Memory Size: | 1 kbit |
| Organization: | 256 x 4 |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 10 Year |
| Supply Current - Max: | 1.2 mA |
| Series: | DS28E07 |
| Packaging: | Tube |
| Active Read Current - Max: | 1.2 mA |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 4.29 mm |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 3.94 mm |
| Unit Weight: | 0.043401 oz |
HOT
93AA66AT-I/MC
Brand:Microchip Technology

CAT24C04HU4I-GT3
Brand:onsemi

25LC320AT-I/MS
Brand:Microchip Technology

24FC512-I/SN
Brand:Microchip Technology

24CW320T-I/OT
Brand:Microchip Technology

25CSM04T-I/MF
Brand:Microchip Technology

BR25G1MF-3GE2
Brand:ROHM Semiconductor

24C02C-E/SN
Brand:Microchip Technology

24LC512T-E/SM
Brand:Microchip Technology

CAT25M01VI-GT3
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






