Manufacturer No:DS2431GA+T&R
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:EEPROM
Description:EEPROM 1024-BIT 1-W EEPROM 6.5X3.5 SFN TR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SFN-2 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Memory Size: | 1 kbit |
| Organization: | 256 x 4 |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 40 Year |
| Supply Current - Max: | 800 uA |
| Series: | DS2431GA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 800 uA |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 5.25 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | DS2431GA 90-2431H+A00 |
| Unit Weight: | 0.006728 oz |
HOT
AT34C02D-MAHM-E
Brand:Microchip Technology

DS28E07G+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CAT24C32HU4I-GT3
Brand:onsemi

24LC024T-E/SN
Brand:Microchip Technology

24CW160T-I/MUY
Brand:Microchip Technology

M24C16-FMH6TG
Brand:STMicroelectronics

M95M04-DRDW6TP
Brand:STMicroelectronics

24FC1026-I/SN
Brand:Microchip Technology

24CW320T-I/OT
Brand:Microchip Technology

AT24C512C-SSHD-T
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






