Manufacturer No:BAT54CY-QX
Manufacturer:Nexperia
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers BAT54CY-Q/SOT363/SC-88
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-6 |
| Technology: | Si |
| If - Forward Current: | 200 mA |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 30 V |
| Vf - Forward Voltage: | 800 mV |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 1.5 A |
| Ir - Reverse Current: | 2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150C C |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Vr - Reverse Voltage: | 30 V |
| Part # Aliases: | 934665752115 |
HOT
EPCS1SI8N
Brand:ALTERA

6DFN39A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

VS-3C04ET07S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ110CA
Brand:Littelfuse

SE8D20JHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SE80PWTGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ170CA
Brand:Littelfuse
PESD2USB3UVT-QR
Brand:Nexperia

SE30NG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors
S1MSWFMQ-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






