Manufacturer No:TMS320C6746EZCEA3
Manufacturer:Texas Instruments
Type:DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Description:Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC Fixed/Floating Pnt Dgtl Sigl Processor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC |
| RoHS: | Details |
| Product: | DSPs |
| Series: | TMS320C6746 |
| Tradename: | TMS320 TMS320C6000 C6000 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PBGA-361 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 0.94 mm |
| Length: | 13 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DSP - Digital Signal Processors & Controllers |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Width: | 13 mm |
| Unit Weight: | 0.027845 oz |
HOT
dsPIC33FJ256GP510A-I/PF
Brand:Microchip Technology

dsPIC33FJ16GS504-50I/PT
Brand:Microchip Technology

dsPIC33CK1024MP706-E/MR
Brand:Microchip Technology

dsPIC33CK512MP605-I/PT
Brand:Microchip Technology

MC56F8246VLF
Brand:NXP Semiconductors

dsPIC33CK1024MP705-E/M7
Brand:Microchip Technology

dsPIC33EV32GM006-I/PT
Brand:Microchip Technology

ADSP-21565BSWZ10
Brand:Analog Devices

DSPIC33CK32MC102-E/SS
Brand:Microchip Technology

TMS320C6713BZDP300
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






