Manufacturer No:TMS320VC5509AZAY
Manufacturer:Texas Instruments
Type:DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Description:Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC Fixed-Point Digital Signal Processor 179-NFBGA -40 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC |
| RoHS: | Details |
| Product: | DSPs |
| Series: | TMS320VC5509A |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | NFBGA-179 |
| Core: | C55x |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory: | - |
| L1 Cache Data Memory: | - |
| Program Memory Size: | 64 kB |
| Data RAM Size: | 256 kB |
| Operating Supply Voltage: | 1.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Instruction Type: | Fixed Point |
| Interface Type: | I2C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DSP - Digital Signal Processors & Controllers |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Supply Voltage - Max: | 1.65 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.55 V |
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer |
HOT
DM3730CBP100
Brand:Texas Instruments

dsPIC33EP512GP806-I/PT
Brand:Microchip Technology

ADSP-21565BSWZ8
Brand:Analog Devices

ADSP-21569KBCZ8
Brand:Analog Devices

ADSP-BF536BBCZ-3A
Brand:Analog Devices

ADSP-BF537BBCZ-5B
Brand:Analog Devices

dsPIC33FJ128GP802-I/MM
Brand:Microchip Technology

TMS320C6747DZKBT3
Brand:Texas Instruments

TMS320VC5510AZAV1
Brand:Texas Instruments

dsPIC33CK1024MP705-E/M7
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






