Manufacturer No:ADSP-SC571CSWZ-5
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Description:Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC ARM 2x SHARC LQFP Package 500 MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC |
| RoHS: | Details |
| Product: | DSPs |
| Series: | ADSP-SC571 |
| Tradename: | SHARC+ |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Core: | ARM Cortex A5 SHARC+ |
| Number of Cores: | 3 Core |
| Maximum Clock Frequency: | 500 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory: | 32 kB 2 x 384 kB |
| L1 Cache Data Memory: | 32 kB - |
| Program Memory Size: | - |
| Data RAM Size: | - |
| Operating Supply Voltage: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DSP - Digital Signal Processors & Controllers |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Unit Weight: | 0.070901 oz |
HOT
dsPIC33EP512MC204-I/PT
Brand:Microchip Technology

dsPIC33CH128MP502-I/SS
Brand:Microchip Technology

dsPIC33FJ128GP802-I/MM
Brand:Microchip Technology

dsPIC30F4011-20I/P
Brand:Microchip Technology

dsPIC33EP512GP502-I/MM
Brand:Microchip Technology

TMS320C6746EZCEA3
Brand:Texas Instruments

dsPIC33EV256GM104-I/ML
Brand:Microchip Technology

dsPIC33EP256GP506-I/MR
Brand:Microchip Technology

dsPIC33CK512MP605-E/PT
Brand:Microchip Technology

dsPIC33FJ256GP510A-I/PF
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






