Manufacturer No:dsPIC33EP64GS504-E/PT
Manufacturer:Microchip
Type:DSP - Digital Signal Processors & Controllers
Description:Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC 16Bit DSC 64KB Flash 70MIPS for power ap
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Digital Signal Processors & Controllers - DSP DSC |
| RoHS: | Details |
| Product: | DSPs |
| Series: | dsPIC33EP64GS504 |
| Tradename: | dsPIC |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-44 |
| Core: | dsPIC33E |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Maximum Clock Frequency: | 60 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory: | - |
| L1 Cache Data Memory: | - |
| Program Memory Size: | 64 kB |
| Data RAM Size: | 8 kB |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DSP - Digital Signal Processors & Controllers |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Unit Weight: | 0.384539 oz |
HOT
ADSP-21565BSWZ10
Brand:Analog Devices

MC56F80748MLH
Brand:NXP Semiconductors

dsPIC33EP256MU806-I/PT
Brand:Microchip Technology

TMS320C6205DZWT200
Brand:Texas Instruments

dsPIC33EP512GP806-I/PT
Brand:Microchip Technology

dsPIC33CK512MP605T-I/PT
Brand:Microchip Technology

TMS320C6748EZWT4
Brand:Texas Instruments

TMS320DM642AZDK7
Brand:Texas Instruments

MC56F80646VLF
Brand:NXP Semiconductors

dsPIC33EP512GP806-I/MR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






