Manufacturer No:MAX17854ACB/V+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Data Acquisition ADCs/DACs - Specialized
Description:Data Acquisition ADCs/DACs - Specialized Automotive 14-Channel High-Voltage Data Acquisition System
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Data Acquisition ADCs/DACs - Specialized |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX17854 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-64 |
| Product: | Data Acquisition Systems |
| Type: | High Voltage |
| Resolution: | 14 bit |
| Number of Channels: | 14 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.2 V to 5.5 V 9 V to 65 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Development Kit: | MAX17854EVKIT# |
| Interface Type: | I2C |
| Maximum Clock Frequency: | 400 kHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Data Acquisition ADCs/DACs - Specialized |
| Reference Voltage: | 1.25 V |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Data Converter ICs |
HOT
MCP3426A0-E/MC
Brand:Microchip Technology
ADC3543IRSBT
Brand:Texas Instruments

AD4632-16BBCZ
Brand:Analog Devices

AD3551RBCPZ16
Brand:Analog Devices

ADS131M04QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

AFE58JD18ZBV
Brand:Texas Instruments

ADS131M08IRSNR
Brand:Texas Instruments
ADC3562IRSBT
Brand:Texas Instruments

MAX17852ACB/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DAC53204RTERQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






