Manufacturer No:ADS127L21IRUKT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:ADCs - Analog to Digital Converters
Description:Analog to Digital Converters - ADC 24-bit 512-kSPS wide-bandwidth delta-sigma ADC with programmable IIR and FIR filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Analog to Digital Converters - ADC |
| RoHS: | Details |
| Series: | ADS127L21 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-20 |
| Resolution: | 24 bit |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | SPI |
| Sampling Rate: | 512 kS/s |
| Input Type: | Differential |
| Digital Supply Voltage: | 1.65 V to 5.5 V |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 110 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Features: | Programmable FIR filter |
| Number of Converters: | 1 Converter |
| Output Type: | Analog |
| Pd - Power Dissipation: | 32.8 mW |
| Product: | Analog to Digital Converters |
| Product Type: | ADCs - Analog to Digital Converters |
| Reference Type: | External Internal |
| Reference Voltage: | 2 V |
| SFDR - Spurious Free Dynamic Range: | 125 dB |
| Shutdown: | No Shutdown |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Data Converter ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Type: | Wideband Delta Sigma ADC |
HOT
DAC70501MDQFR
Brand:Texas Instruments

ATM90E36A-AU-R
Brand:Microchip Technology

AD9744ARUZN
Brand:Analog Devices

ATMXT448UD-CCUBRHA1
Brand:Microchip Technology

AD9209BBPZ-4G
Brand:Analog Devices

AD4030-24BBCZ
Brand:Analog Devices

AMC7834IRTQT
Brand:Texas Instruments
ADC3544IRSBT
Brand:Texas Instruments

ATM90E32AS-AU-Y
Brand:Microchip Technology

AD5340BRUZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






