Manufacturer No:CA0161B22607012
Manufacturer:Amphenol
Type:DC Power Cords
Description:DC Power Cords 7POS FEMALE TO LEADS 16AWG CABL ASSY 7M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Type: | DC Power Cord |
| Connector End A: | Plug |
| Connector End A Pin Count: | 7 Position |
| Connector End B: | No Connector |
| Connector End B Pin Count: | - |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Cable Length: | 7 m |
| IP Rating: | IP68 |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol Tuchel |
| Current Rating: | 13 A |
| Gender: | Female |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Type: | DC Power Cords |
| Series: | M |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | Ecomate |
HOT
1011147
Brand:Phoenix Contact

1300150054
Brand:Molex

216623-1042
Brand:Molex

2304883-1
Brand:TE Connectivity

2304886-1
Brand:TE Connectivity

CA0162C22305012
Brand:Amphenol Tuchel

216620-1021
Brand:Molex

216622-1023
Brand:Molex

FJ-VSP 3M
Brand:Omron Automation and Safety

CA0161A22605012
Brand:Amphenol Tuchel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






