Manufacturer No:P29034-M1
Manufacturer:Amphenol
Type:DC Power Cords
Description:DC Power Cords 4 PIN 10AWG FEMALE RECPT1M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Connector End A: | Socket |
| Connector End A Pin Count: | 3 Position |
| Connector End B: | Pigtail |
| Connector End B Pin Count: | - |
| Wire Gauge - AWG: | 10 AWG |
| Cable Length: | 1 m |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Brand: | Amphenol SINE Systems |
| Current Rating: | 30 A |
| Gender: | Female |
| Product Type: | DC Power Cords |
| Series: | PowerBOSSlite M35 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | PowerBOSSlite |
HOT
214755-2082
Brand:Molex

P29030-M1
Brand:Amphenol SINE Systems

216620-1023
Brand:Molex

214757-1103
Brand:Molex

1011147
Brand:Phoenix Contact

CA0161F116005
Brand:Amphenol Tuchel

1300140061
Brand:Molex

2304886-1
Brand:TE Connectivity

214755-2102
Brand:Molex

214755-2103
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






