Manufacturer No:CA0162C22302012
Manufacturer:Amphenol
Type:DC Power Cords
Description:DC Power Cords 4 Pos M-F 14AWG CABL ASSY 2M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Connector End A: | Plug |
| Connector End A Pin Count: | 4 Position |
| Connector End B: | Plug |
| Connector End B Pin Count: | 4 Position |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 2 m |
| IP Rating: | IP68 |
| Voltage Rating: | 400 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol Tuchel |
| Current Rating: | 16 A |
| Gender: | Male / Female |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Type: | DC Power Cords |
| Series: | M |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | Ecomate |
HOT
1300140078
Brand:Molex

2154828-2
Brand:TE Connectivity / AMP

CA0161F113010
Brand:Amphenol Tuchel

216620-1031
Brand:Molex

CA0161B22607012
Brand:Amphenol Tuchel

214755-2082
Brand:Molex

JST-21mm
Brand:Gravitech

216621-1021
Brand:Molex
216603-0037
Brand:Molex

214755-1041
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






