Manufacturer No:216623-1043
Manufacturer:Molex
Type:DC Power Cords
Description:DC Power Cords SQUBA3.6 P-S 4CKT 600MM Sn
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | DC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Type: | DC Power Cord |
| Connector End A: | Plug |
| Connector End A Pin Count: | 4 Position |
| Connector End B: | Pigtail |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Cable Length: | 600 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Brand: | Molex |
| Current Rating: | 14 A |
| Gender: | Male |
| Jacket Material: | Nylon |
| Product Type: | DC Power Cords |
| Series: | 216623 |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | Squba |
| Part # Aliases: | 2166231043 02166231043 |
HOT
1-863701-9
Brand:TE Connectivity / AMP

214756-1103
Brand:Molex

216623-1042
Brand:Molex

TEX-C21
Brand:TRACO Power

214757-1103
Brand:Molex

1300140015
Brand:Molex

830611-1
Brand:TE Connectivity / AMP

CA0161A22602012
Brand:Amphenol Tuchel

10080594-1AD0078LF
Brand:Amphenol FCI

76000774
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






