Manufacturer No:DC PLUG-P1J-P3C
Manufacturer:MEAN WELL
Type:DC Power Connectors
Description:DC Power Connectors Change 2.1x5.5x11 to 1.7x4.75x11 DC Plug
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | DC Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Adapters |
| Inside Contact Diameter: | 1.7 mm |
| Outside Contact Diameter: | 4.75 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Current Rating: | - |
| Voltage Rating: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| IP Rating: | - |
| Brand: | MEAN WELL |
| Color: | Black |
| Contact Gender: | - |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DC Power Connectors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 0.504594 oz |
HOT
PJ-039-SMT-TR
Brand:CUI Devices

PJ-079BH
Brand:CUI Devices

PJ-086H
Brand:CUI Devices

PJ-057B
Brand:CUI Devices

PJ-005B
Brand:CUI Devices

2400405-1
Brand:TE Connectivity

PJ-053DH
Brand:CUI Devices

PP3-002B
Brand:CUI Devices

DC PLUG-P1J-P1JR
Brand:MEAN WELL

DCJ250-10-A-K1-K
Brand:GCT
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






