Manufacturer No:PH1200A280-12/T
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:
Description:Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1200W 12V 100A Thread
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 1.2 kW |
| Input Voltage Min: | 200 V |
| Input Voltage Max: | 425 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 12 V |
| Output Current-Channel 1: | 100 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 116.6 mm |
| Width: | 61 mm |
| Height: | 12.7 mm |
| Product: | Isolated |
| Series: | PH1200A285 |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Input Voltage: | 200 V to 425 V |
| other: | 1 |
HOTTEP 200-7215UIR
Brand:TRACO Power
PYD20-72WD12
Brand:TDK-Lambda

PVQ100W-O72-S24-D
Brand:CUI Inc.

i7A12060A008V-0F1-R
Brand:TDK-Lambda

PVQ100W-O72-S5-D
Brand:CUI Inc.
PQC10-48-S24-O
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-S24H
Brand:CUI Inc.

IAB0112D3V3
Brand:XP Power
IEB0112S05
Brand:XP Power

THL 30-4823WI
Brand:TRACO Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






