Manufacturer No:i7A12060A008V-000-R
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Non-Isolated DC-DC Converters
Description:Non-Isolated DC/DC Converters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Non-Isolated DC/DC Converters |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product: | Non-Isolated / POL |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 400 W |
| Input Voltage Min: | 9 V |
| Input Voltage Max: | 18 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 800 mV to 8 V |
| Output Current-Channel 1: | 60 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 34.04 mm |
| Width: | 36.83 mm |
| Height: | 11.5 mm |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Dimensions: | 34.04 mm x 36.83 mm x 11.5 mm |
| Industry: | Industrial |
| Input Voltage: | 9 V to 18 V |
| Package / Case: | 1/16 Brick |
| Product Type: | Non-Isolated DC-DC Converters |
| Subcategory: | DC-DC Converter |
HOTIZB0348S12
Brand:XP Power

TEL 15-1213N
Brand:TRACO Power

TEL 15-1211N
Brand:TRACO Power

PH1200A280-24/T
Brand:TDK-Lambda

IAB0112D3V3
Brand:XP Power

AE15B-UW-S24-DIN
Brand:CUI Inc.

PH1200A280-12/T
Brand:TDK-Lambda
IVB0124S05
Brand:XP Power

MYRLP250015F21RE
Brand:Murata Electronics
PYD20-72WD24
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






