Manufacturer No:PA1005.100QNL
Manufacturer:Pulse
Type:Current Transformers
Description:Current Transformer Sensors CURRENT SENSE 1:100 AECQ SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Current Transformer Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 20 A |
| Length: | 7.2 mm |
| Width: | 8.4 mm |
| Height: | 5.5 mm |
| Frequency Range: | 50 kHz to 1 MHz |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Current Transformers |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 0.014110 oz |
HOTACS772KCB-150B-SMT-T
Brand:Allegro MicroSystems
ACS710KLATR-25CB-NL-T
Brand:Allegro MicroSystems

CSNV700N-355
Brand:Honeywell

TMCS1101A4BQDT
Brand:Texas Instruments

PA1005.100QNL
Brand:Pulse Electronics

CT450-H12MRSN08
Brand:Crocus

SI8540-B-FWR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

CT415-HSN830MR
Brand:Crocus

MCA1101-65-5
Brand:ACEINNA
ACS37002LMCATR-050B5
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






