Manufacturer No:ISE-100-A-800
Manufacturer:ICE Components
Type:Current Sensors
Description:Industrial Current Sensors Current sense transducer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ICE Components |
| Product Category: | Industrial Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 100 A |
| Sensor Type: | Open Loop |
| Response Time: | 3 us |
| Accuracy: | 0.6 % |
| Frequency Range: | DC to 200 kHz |
| Series: | ISE |
| Brand: | ICE Components |
| Height: | 10.8 mm |
| Length: | 23.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Output Type: | Analog |
| Output Voltage: | 10 V |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 44 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Type: | Current Sense Transducer |
| Width: | 18 mm |
HOT
TMCS1101A3BQDT
Brand:Texas Instruments

CT415-HSN820MR
Brand:Crocus

CT415-HSN830MR
Brand:Crocus

CT417-HSN820MR
Brand:Crocus

MCR1101-50-3
Brand:ACEINNA

CT220RMC-HS5
Brand:Crocus

TMCS1101A3UQDT
Brand:Texas Instruments

TMCS1100A3QDT
Brand:Texas Instruments

MCA1101-65-3
Brand:ACEINNA

PM2165.125NLT
Brand:Pulse Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






