Manufacturer No:CT425-HSN820MR
Manufacturer:Crocus Technology
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors XtremeSense TMR Ultra-Low Noise 8-lead SOIC (20 APK; VDD = 5.0 V; Up to +125C)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Crocus Technology |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 20 A |
| Sensor Type: | Current Sense |
| Type: | Isolated Current Sensor (TMR) |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Response Time: | 0.3 us |
| Accuracy: | 0.70% |
| Frequency Range: | 1 MHz |
| Output Type: | Analog |
| Series: | CT425 |
| Brand: | Crocus |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Tradename: | XtremeSense |
HOT
CT417-HSN830DR
Brand:Crocus

CT220PMC-IS5
Brand:Crocus

CT415-HSN850MR
Brand:Crocus

TMCS1108A2BQDRQ1
Brand:Texas Instruments

TLE4971A120T5UE0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies
MLX91220KDF-AUF-050-SP
Brand:Melexis

CT416-HSN830DR
Brand:Crocus
ACS37002KMABTR-050B3
Brand:Allegro MicroSystems

CT430-HSWF30MR
Brand:Crocus

TMCS1101A2UQDRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






