Manufacturer No:SN74LV8154NE4
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Counter ICs
Description:Counter ICs Dual 16-Bit Binary w/3-State Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Counter ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | PDIP-20 |
| Counter Type: | Binary |
| Logic Family: | LV-A |
| Number of Bits: | 16 bit |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SN74LV8154 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Texas Instruments |
| Function: | Counter |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Output Current: | +/- 12 mA |
| Product Type: | Counter ICs |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Counter ICs |
| Unit Weight: | 0.042297 oz |
HOT
CD4518BPWR
Brand:Texas Instruments

CD4020BE
Brand:Texas Instruments

SN74HC4040DBR
Brand:Texas Instruments

CD4020BPWR
Brand:Texas Instruments

74HC4060BQ-Q100,11
Brand:Nexperia

74HC193D-Q100J
Brand:Nexperia

74HC4040PW-Q100J
Brand:Nexperia

CD4059AM
Brand:Texas Instruments

74HC4020D,653
Brand:Nexperia

SN74HC163NE4
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






