Manufacturer No:453-00135C
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM Module Summit SOM 8M Plus Quad Core CPU 4GB LPDDR4 32GB eMMC (Cut Tape)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| RoHS: | Details |
| Processor Brand: | NXP Tensilica |
| Processor Type: | GC7000UL HiFi 4 DSP i.MX 8M Plus Quad |
| Frequency: | 800 MHz 1.6 GHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Interface Type: | Audio Bluetooth CAN Ethernet HDMI I2C MIPI-CSI MIPI-DSI SDIO SPI UART USB 3.0 WiFi Video |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 47 mm x 40 mm x 4.6 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Cores: | 4 Core |
| On-Board Storage Size: | 32 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
34009-0400-13-5
Brand:Kontron

UPX-EDGE-TGLI3-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

QSRZ-G2L0
Brand:Ka-Ro electronics

5584
Brand:Adafruit

SM-K26-XCL2GI
Brand:Xilinx

UPN-EDGE-ADLN97-A10-0432
Brand:AAEON UP
UPS-EHLCN2-A10-0432
Brand:AAEON UP

102110764
Brand:Seeed Studio

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

TPC-110W-N31YA
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






