Manufacturer No:WGI210AT S LJXQ
Manufacturer:Intel
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs Controller IEEE 10/ 100/1000 Mbps QFN64
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-64 EP |
| Product: | Ethernet Controllers |
| Standard: | 10/1GBASE-T 100BASE-TX |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s 1 Gb/s |
| Interface Type: | PCIe SerDes SGMII |
| Operating Supply Voltage: | 900 mV |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | I210 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Intel |
| Length: | 9 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Width: | 9 mm |
| Part # Aliases: | 925131 |
| Unit Weight: | 0.024692 oz |
HOT
TLK106RHBR
Brand:Texas Instruments

TLK2201BIRCP
Brand:Texas Instruments

14315R-100
Brand:Renesas / Dialog

VSC8502XML
Brand:Microchip Technology
DP83TC812SRHARQ1
Brand:Texas Instruments

VSC8514XMK-03
Brand:Microchip Technology

VSC8572XKS-02
Brand:Microchip Technology

VSC8489YJU-16
Brand:Microchip Technology
LAN8770M-I/PRA
Brand:Microchip Technology

TJA1103AHN/0Z
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






