Manufacturer No:LMK1D2102RGTR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Clock Buffers
Description:Clock Buffer Dual bank 2-channel output LVDS 1.8-V 2.5-V and 3.3-V buffer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Clock Buffer |
| RoHS: | Details |
| Series: | LMK1D2102 |
| Number of Outputs: | 8 Output |
| Maximum Input Frequency: | 250 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Propagation Delay - Max: | 575 ps |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-16 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Input Type: | 3-State |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Output Type: | Differential |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product: | Clock Buffers |
| Product Type: | Clock Buffers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Type: | LVDS Buffer |
HOT
DS1747W-120IND+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PI6C4921504TQ1ZHWEX
Brand:Diodes Incorporated

LMK04821NKDT
Brand:Texas Instruments

SI5394P-A-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI5332ED11765-GM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SY89873LMG
Brand:Microchip Technology

ISL12057IUZ
Brand:Renesas / Intersil

MAX9389EHJ+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CDCM6208V1HRGZR
Brand:Texas Instruments
RC19216AGN6#BD0
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






