Manufacturer No:HCBY3P10GA850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 10A 3P CIRCUIT BREAKER LUGS/QUICK CONNECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 3 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 56.4 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-3/10/Q |
HOT
HCBY2P45GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

HCBY3P35GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

2907579
Brand:Phoenix Contact

W58-XB1A4A-1.50
Brand:TE Connectivity / P&B

2480070000
Brand:Weidmuller

W58-XB1A4A-6
Brand:TE Connectivity / P&B

2822210000
Brand:Weidmuller

W92-X112-25
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY3P25GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W51-A152A1-5
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






