Manufacturer No:1110986
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers CAPAROC PM PN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Electronic |
| Current Rating: | 45 A |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC 24 VDC |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 132.4 mm |
| Length: | 111.3 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Termination Style: | Screw |
| Voltage Rating: | 10 VDC to 30 VDC |
| Width: | 24.8 mm |
HOT
HCBY2P40GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

HCBY3P45GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

2822290000
Brand:Weidmuller

W68-X2Q110-10
Brand:TE Connectivity / P&B

1019976
Brand:Phoenix Contact

4-1393248-4
Brand:TE Connectivity / P&B

W51-A121B1-10
Brand:TE Connectivity / P&B

W68-X2Q12-15
Brand:TE Connectivity / P&B

W51-A122B1-5
Brand:TE Connectivity / P&B

W51-A121B1-15
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






