Manufacturer No:5-2337939-8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Standard Card Edge Connectors
Description:Standard Card Edge Connectors PCIE GEN4 CONSMT 98POS30uMYLARHT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Standard Card Edge Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 164 Position |
| Pitch: | 1 mm |
| Board Thickness: | 1.57 mm |
| Mounting Style: | Board to Board |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Standard Card Edge Connectors |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Unit Weight: | 1.015356 oz |
HOT
ME1014040183011
Brand:Amphenol FCI

10053363-201LF
Brand:Amphenol FCI

HSEC8-120-01-L-DV-A-K-TR
Brand:Samtec

ME1016810202081
Brand:Amphenol FCI

PSASM2130391TR
Brand:Amphenol FCI

UCC8-010-1-H-S-1-A
Brand:Samtec

10025026-10202TLF
Brand:Amphenol FCI

G97V21312HR
Brand:Amphenol Commercial Products

ME1005611202041
Brand:Amphenol FCI
5-2371899-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






