Manufacturer No:B43657A5917M057
Manufacturer:TDK
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 910uF (M) d30x60
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In |
| RoHS: | Details |
| Product: | General Purpose Electrolytic Capacitors |
| Termination Style: | Snap In |
| Capacitance: | 910 uF |
| Voltage Rating DC: | 450 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 140 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Pins: | 2 Pin |
| Diameter: | 30 mm |
| Length: | 60 mm |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Life: | 2000 Hour |
| Series: | B43657 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Test Frequency: | 120 Hz |
| Part # Aliases: | B43657A5917M57 |
HOT
PEG227HLQ4710QE4
Brand:KEMET

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

CNC6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK

CKC21C822FEGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V80136MTA
Brand:Panasonic

GCM32ED70J476KE02L
Brand:Murata Electronics

C717U102MYWDBA7317
Brand:KEMET

CKC21C104KWGACAUTO
Brand:KEMET
C1210C563K1GACAUTO
Brand:KEMET

B25690A3107K003
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






