Manufacturer No:CAP1206-1-AIA-TR
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 6-Channel Capacitive Touch Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Number of Channels: | 6 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | DFN-10 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Microchip Technology |
| Length: | 3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | CAP1206 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.000977 oz |
HOT
AT42QT2120-SU
Brand:Microchip Technology

FDC1004QDGSRQ1
Brand:Texas Instruments
AT42QT1040-MMH
Brand:Microchip Technology
AT42QT1050-MMHR
Brand:Microchip Technology

IQS7223C001CSR
Brand:Azoteq

IQS228B00000000CSR
Brand:Azoteq

CAP1208-1-A4-TR
Brand:Microchip Technology

IQS7222B102QNR
Brand:Azoteq
AT42QT1070-MMH
Brand:Microchip Technology

IQS323001DNR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






