Manufacturer No:101020872
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Grove - 12 Key Capacitive I2C Touch Sensor V3 (MPR121)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| Sensor Type: | Button Proximity |
| Number of Channels: | 12 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Dimensions: | 60 mm x 20 mm x 7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Height: | 7 mm |
| Length: | 60 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V 3.3 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | Grove |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 20 mm |
HOT
AT42QT1040-MMHR
Brand:Microchip Technology

MTCH102T-I/MS
Brand:Microchip Technology

IQS227D00000000DNR
Brand:Azoteq
IQS211B00060000CSR
Brand:Azoteq

AT42QT1060-MMUR
Brand:Microchip Technology

MTCH105T-I/ST
Brand:Microchip Technology

QT60326-ASG
Brand:Microchip Technology

AT42QT1050-UUR
Brand:Microchip Technology

CAP1206-1-SL
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2676TPT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






