Manufacturer No:FJ8068904368700S RGKG
Manufacturer:Intel
Type:CPU - Central Processing Units
Description:CPU - Central Processing Units
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | CPU - Central Processing Units |
| RoHS: | Details |
| Product: | Mobile Processors |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FCBGA-1526 |
| Family: | Intel Core i5 |
| Core: | Intel Core i5 |
| Code Name: | Ice Lake |
| Processor Series: | i5-1035G1 |
| Embedded Options: | Non-Embedded |
| Number of Cores: | 4 Core |
| TDP - Max: | 15 W |
| Maximum Clock Frequency: | 1 GHz |
| Data Bus Width: | 64 bit |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Type: | DDR4-3200 LPDDR4-3733 |
| System Bus Type: | DMI |
| System Bus Speed: | 4 GT/s |
| Cache Memory: | 6 MB |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 Configuration |
| ECC Memory Supported: | Non-Supported |
| FSB Parity: | No Parity |
| Intel Hyper-Threading Technology: | With HT Technology |
| Intel Virtualization Technology - VT: | With VT |
| Lithography - Process Technology: | 10 nm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Displays Supported: | 3 Display |
| Number of Memory Channels: | 2 Channel |
| Number of Threads: | 8 Thread |
| Product Type: | CPU - Central Processing Units |
| Series: | i5-1035G1 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| Turbo Frequency - Max: | 3.6 GHz |
| Part # Aliases: | 999K2A |
| Unit Weight: | 8.330652 oz |
HOT
FH8066501715938S R2KM
Brand:Intel

CM8068404250603S RGE0
Brand:Intel

FH8065301989700S R3V3
Brand:Intel

FH8065301487920S R3UW
Brand:Intel

CM8068403358413 SR3WX
Brand:Intel

BX806954214R S RG1W
Brand:Intel

FJ8070104276914S RGP2
Brand:Intel

CL8067702869709S R32K
Brand:Intel

CM8064601481957S R1PA
Brand:Intel
CM8067702868115S R337
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






