Manufacturer No:FH8066501715938S R2KM
Manufacturer:Intel
Type:CPU - Central Processing Units
Description:CPU - Central Processing Units 64BIT MPU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | CPU - Central Processing Units |
| RoHS: | Details |
| Product: | Mobile Processors |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FCBGA-1170 |
| Family: | Intel Celeron |
| Core: | Intel Celeron |
| Code Name: | Braswell |
| Processor Series: | N3010 |
| Embedded Options: | Embedded |
| Number of Cores: | 2 Core |
| TDP - Max: | 4 W |
| Maximum Clock Frequency: | 2.24 GHz |
| Data Bus Width: | 64 bit |
| Memory Size: | 8 GB |
| Memory Type: | DDR3L-1600 |
| Cache Memory: | 2 MB |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 Configuration |
| ECC Memory Supported: | Non-Supported |
| Intel Hyper-Threading Technology: | Without HT Technology |
| Intel Virtualization Technology - VT: | With VT |
| Lithography - Process Technology: | 14 nm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Displays Supported: | 3 Display |
| Number of Memory Channels: | 2 Channel |
| Number of PCI Express Lanes: | 4 Lane |
| Number of SATA Ports: | 2 Port |
| Number of Threads: | 2 Thread |
| Number of USB Ports: | 5 Port |
| PCIe Configurations: | 1x4/2x2/1x2 + 2x1/4x1 |
| PCIe Revision: | Revision 2.0 |
| Product Type: | CPU - Central Processing Units |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Processors & Controllers |
| USB Revision: | Revision 2.0 Revision 3.0 |
| Part # Aliases: | 947021 |
HOT
CL8068403373614S R3Z1
Brand:Intel

CM8064601466510S R1KX
Brand:Intel

CM8070104282134S RH6R
Brand:Intel

CM8066201938802S R2LU
Brand:Intel

CM8068404404629S RGR0
Brand:Intel
CM8066201938000S R2LR
Brand:Intel
FJ8066201931006 SR2EW
Brand:Intel
CM8068403360212 SR3XB
Brand:Intel
CM8067702868012S R335
Brand:Intel

FH8065301487918S R3UV
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






