Manufacturer No:MAX32664GTGA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Biomedical Sensors
Description:Biometric Sensors CORTEX M4F 96MHZ ME11 TQFN 3X3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Biometric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Biomedical Sensors |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Package / Case: | TQFN-24 |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Biomedical Sensors |
| Series: | MAX32664 |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Unit Weight: | 0.100919 oz |
HOT
MAX32664GWEA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX86141ENP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

10104043-20
Brand:Measurement Specialties
SFH 7060A
Brand:ams OSRAM

M034
Brand:M5Stack

MAX86916EFD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX86150EFF+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX86173ENI+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAXM86161EFD+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

4580
Brand:Adafruit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






