Manufacturer No:009155004401006
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Battery Contacts
Description:Battery Contacts 4mm Pirch 0.4um Gold Sprung Half 4Pos 5A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Battery Contacts |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Contacts |
| Number of Batteries: | 4 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Color: | Black |
| Mounting Style: | PCB |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Contact Plating: | Gold |
| Height: | 4 mm |
| Length: | 15.7 mm |
| Number of Contacts: | 4 Contact |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Battery Contacts |
| Series: | 9155-400 |
| other: | 550 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 11 mm |
| Unit Weight: | 0.024058 oz |
HOT
ATBATTERY-CASE-2AAA
Brand:Microchip Technology

1775485-2
Brand:TE Connectivity

009155002021016
Brand:KYOCERA AVX

BAT-HLD-001-THM
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BAT-HLD-008-SMT-TR
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BX0023
Brand:Bulgin

009155003100006
Brand:KYOCERA AVX

009155005021016
Brand:KYOCERA AVX

BAT-HLD-001
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
79573131
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






