Manufacturer No:BAT-HLD-012-SMT
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Bat Hld CR1216/1225 Surface Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Battery Cell Size: | 12 mm |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 3.6 mm |
| Length: | 9.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 15.3 mm |
| Unit Weight: | 0.015784 oz |
HOT
796136-1
Brand:TE Connectivity

120591-1
Brand:TE Connectivity

BX0018
Brand:Bulgin

BAT-HLD-001-THM
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

79527141
Brand:Wurth Elektronik

009155006741006
Brand:KYOCERA AVX

79548211
Brand:Wurth Elektronik
009155002741006
Brand:KYOCERA AVX

009155002402006
Brand:KYOCERA AVX

009155004001016
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






