Manufacturer No:BX0023
Manufacturer:Bulgin
Type:9V Battery Snaps & Contacts
Description:9V Battery Snaps & Contacts PANEL MOUNT 1 9V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | 9V Battery Snaps & Contacts |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Battery Cell Size: | 9 V |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Termination Style: | Solder Tabs |
| Material: | Nylon Glass Filled |
| Mounting Style: | Flange Panel |
| Brand: | Bulgin |
| Contact Plating: | Tin |
| Product Type: | 9V Battery Snaps & Contacts |
| Series: | BX |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Battery Holder |
| Unit Weight: | 1.042257 oz |
HOT
BX0023/GY
Brand:Bulgin

70ADJ-2-ML0G
Brand:Bourns

009155003201006
Brand:KYOCERA AVX

BX0036
Brand:Bulgin

SMTU2032-LF.TR
Brand:Renata

9155005251006
Brand:KYOCERA AVX

009155003541006
Brand:KYOCERA AVX

BAT-HLD-005-THM
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

009155005002016
Brand:KYOCERA AVX

70AAJ-4-M0G
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






